ÇADIR TERLEME YAPAR MI? AHIR TERLEMESİ NASIL ÖNLENİR.

Çadır Terleme Yapar mı? Sorusuna Cevap Bulacağınız Yazı

Çadır terleme yapar mı? ve Terleme sorunu olan çadır, ahır, ağıl gibi yapılarda terleme sorununa nasıl çözeriz.

x8

Çadır Terleme Yapar mı? Yapmaması için 3 önemli konu vardır.

1 Nefes Alan Astar / Jüt dokuma polyevins poliüraten astar ve çadır terleme

Nefes alan astar sistemi hayvan çadırında kesinlikle birinci önceliktir. İçerideki teri ve nemi keçeye geçirmesi için hava geçirgenliği ve sağlamlığı aynı anda barındıran ve hayvan sağlığına zararlı olmayan bu ürün hayvan çadırında terleme önlemede ilk adımdır.

hava geçiren çadır astarı polyevins jüt dokuma

2 Saf Beyaz KEÇE / Nem hapsetme ve taşıma kapasiteli.

Nefes alan astardan sonra içerideki nemi ve buharı aynı çocuk bezlerinin sıvıyı tutuğu gibi toplar ve bu sıvıyı kumaştaki gibi yer çekiminin etkisi ile alt eteklerinden toprağa akıtır. Bu sayede hayvanın sırtına düşmeyen damlacıklar hastalığı çoğaltmaz kuzu ve buzağı ölümlerinin önüne geçer.

Nem hapseder izofelt keçe

3 Doğru Yapılmış Havalandırma Yöntemi

İçerisinde bakılacak hayvan adedine göre belirlenmiş çadır ölçüsü ve  mahya baca, bu bacaya denk ve yeterli pencere sistemi ile hayvana dokumadan bacadan atılacak hava akımı içerideki nemi temizlemekte en iyi rolü oynar. Çadır yapıyı bir uzmana danışarak yapmanız bu yüzden önemlidir. Çadır terleme yapar mı sorusuna uzmanlar kati ve kesin bilgi verecektir.

hayvan çadırı sağlamlaştırma

1 Yorum

  1. Çadırım cam yünü yalıtımlı terleme sorununu havalandırma ile çözdüm ama yalıtımlar nemlenince döküldü sadece astar ve branda kaldı bazı kısımlarda ne yapmalıyım?

Yoruma kapalı.